دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شهاب

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نصب به‌روزرسانی‌ها و میان‌افزار تلویزیون

مراحل نصب به‌روزرسانی‌ها و میان‌افزار تلویزیون

نصب به‌روزرسانی‌ها و میان‌افزار تلویزیون. تلویزیون ها کامپیوتر هستند. تلویزیون نیز مانند کامپیوترها به به روز رسانی نرم افزار نیاز دارند. این مقاله به بررسی مراحل بررسی و انجام این ارتقاء نرم افزاری در تلویزیون هوشمند شما می پردازد. به روز رسانی نرم افزار تلویزیون یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت تلویزیون شماست.

نصب به‌روزرسانی‌ها و میان‌افزار تلویزیون
نصب به‌روزرسانی‌ها و میان‌افزار تلویزیون

بررسی به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار

بخش ارتقاء نرم افزار را پیدا کنید اولین قدم برای بررسی به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار، یافتن بخش ارتقای نرم‌افزار در منوی تنظیمات تلویزیون است. این به طور کلی در تنظیمات، در دسته هایی مانند:

 • ‘حمایت کردن،’
 • ‘به روز رسانی نرم افزار،’
 • یا «به‌روزرسانی‌های سیستم».

کاربران ممکن است بسته به برند و مدل تلویزیون هوشمند خود مجبور شوند در منوهای مختلف حرکت کنند.

به روز رسانی سیستم عامل

به روز رسانی سیستم عامل برای حفظ عملکرد روان و کارآمد تلویزیون هوشمند ضروری است. این به‌روزرسانی‌ها معمولاً شامل رفع اشکال، بهبود عملکرد و گاهی اوقات حتی ویژگی‌های جدید هستند. این تمرین خوبی است که تلویزیون را طوری تنظیم کنید که به‌طور خودکار به‌روزرسانی‌ها را بررسی کند و در صورت در دسترس بودن به‌روزرسانی به کاربر اطلاع دهد.

 • برای اکثر تلویزیون‌های سونی: «بررسی خودکار برای به‌روزرسانی‌ها» یا «دانلود خودکار نرم‌افزار» را در منوی تلویزیون روی «روشن» تنظیم کنید.
 • برای اکثر تلویزیون‌های ال‌جی: «Check for Updates» را در منوی تنظیمات انتخاب کنید و «Auto Update» را روی «On» قرار دهید.
 • برای اکثر تلویزیون های سامسونگ: از طریق گزینه “Software Update” در منوی تنظیمات، به روز رسانی ها را بررسی کنید.

ارتقاء متداول برای تلویزیون ها

برخی از به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری رایج که برای تلویزیون‌های هوشمند در دسترس قرار می‌گیرند، بر موارد زیر تمرکز دارند:

 • بهبود عملکرد: این به‌روزرسانی‌ها سرعت کلی و پاسخ‌دهی تلویزیون هوشمند را بهبود می‌بخشند و تضمین می‌کنند که کاربران تجربه‌ای یکپارچه دارند.
 • رفع اشکال: به‌روزرسانی‌ها اغلب شامل وصله‌هایی هستند که باگ‌ها و اشکالات مختلفی را که در نسخه‌های قبلی ظاهر شده‌اند را برطرف می‌کنند.
 • ویژگی‌ها یا برنامه‌های جدید: گاهی اوقات، سازندگان عملکردها یا برنامه‌های کاربردی کاملاً جدیدی را برای افزایش قابلیت‌های تلویزیون و همگام شدن با آخرین روندهای فناوری معرفی می‌کنند.

با بررسی و نصب منظم به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری، کاربران اطمینان حاصل می‌کنند که تلویزیون‌های هوشمندشان بهترین عملکرد را دارند و تجربه تماشای پیشرفته‌تری را ارائه می‌کنند.

بروزرسانی های خودکار

به روز رسانی خودکار را فعال کنید. یکی از راه‌های اطمینان از به‌روز ماندن نرم‌افزار تلویزیون هوشمند، فعال کردن به‌روزرسانی‌های خودکار است.

بسیاری از تلویزیون ها دارای ویژگی به روز رسانی خودکار هستند که می تواند از طریق منوی تنظیمات روشن شود. فعال کردن این ویژگی به تلویزیون اجازه می‌دهد تا هر گونه به‌روزرسانی‌های موجود را در پس‌زمینه پیدا و نصب کند، اغلب در حالی که برنامه‌های مورد علاقه خود را تماشا می‌کنید.

برای تلویزیون های هوشمند سامسونگ، با استفاده از دکمه هوم روی کنترل از راه دور به منوی تنظیمات دسترسی پیدا کنید. گزینه به‌روزرسانی خودکار را در زیر شرایط و ضوابط Smart Hub در طول راه‌اندازی اولیه پیدا کنید و مطمئن شوید که روی «روشن» تنظیم شده است.

برای تلویزیون های هوشمند ال جی، به منوی تنظیمات بروید و بخش Software Update را پیدا کنید. ویژگی به‌روزرسانی خودکار را روی «روشن» تغییر دهید تا وقتی یک به‌روزرسانی در دسترس قرار گرفت، تلویزیون به‌طور خودکار به‌روزرسانی شود.

برنامه ریزی به روز رسانی خودکار

یکی دیگر از ویژگی های مفید برخی از تلویزیون های هوشمند، امکان برنامه ریزی به روز رسانی خودکار برای زمان های خاص است. اگر می‌خواهید وقفه‌ها را محدود کنید یا از پهنای باند اینترنت در ساعات اوج استفاده خودداری کنید، این می‌تواند مفید باشد.

برای مثال، در تلویزیون‌های هوشمند سونی، می‌توانید گزینه‌های «بررسی خودکار برای به‌روزرسانی» یا «دانلود خودکار نرم‌افزار» را روی «روشن» در منوی تلویزیون تنظیم کنید.

هنگامی که این گزینه‌ها روشن می‌شوند، هنگامی که تلویزیون یک به‌روزرسانی را دریافت می‌کند، یک پیام اعلان نمایش داده می‌شود که به شما امکان می‌دهد به‌روزرسانی را در زمان مناسب‌تری برنامه‌ریزی کنید.

برای اطمینان از اینکه نرم افزار تلویزیون هوشمند شما به روز می ماند و به خوبی اجرا می شود، به یاد داشته باشید که به روز رسانی های خودکار را فعال کنید و در صورت وجود، به روز رسانی ها را برای زمان هایی که برای شما بهترین کار را انجام می دهد برنامه ریزی کنید. به خاطر داشته باشید که این دستورالعمل ها ممکن است بسته به مدل تلویزیون هوشمند خاص شما متفاوت باشد، بنابراین برای اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنمای کاربر یا وب سایت پشتیبانی سازنده خود مراجعه کنید.

مسائل و راه حل های رایج

گاهی اوقات، کاربران ممکن است در به روز رسانی نرم افزار تلویزیون هوشمند خود به دلیل فضای ذخیره سازی ناکافی با مشکلاتی مواجه شوند.

این مشکل با انجام مراحل زیر قابل حل است:

 • برای آزاد کردن فضا، هر برنامه یا فایل غیر ضروری را حذف کنید.
 • حافظه پنهان و فایل های موقت را در تنظیمات تلویزیون پاک کنید.
 • در صورت امکان، یک دستگاه ذخیره سازی خارجی را به تلویزیون وصل کرده و آن را برای به روز رسانی اختصاص دهید.

اتصال شبکه ناپایدار

اتصال شبکه ناپایدار می تواند روند به روز رسانی نرم افزار را در تلویزیون هوشمند مختل کند. در اینجا چند پیشنهاد برای بهبود اتصال وجود دارد:

 • روتر را به تلویزیون نزدیکتر کنید یا برعکس.
 • در صورت امکان به جای Wi-Fi به یک اتصال اترنت سیمی سوئیچ کنید.
 • تنظیمات شبکه را روی تلویزیون بازنشانی کنید و دوباره به شبکه وصل شوید.
 • سفت‌افزار روتر را به‌روزرسانی کنید یا به یک روتر قدرتمندتر ارتقا دهید.

روی صفحه به‌روزرسانی گیر کرده است

اگر تلویزیون هوشمند در حین ارتقاء نرم افزار روی صفحه به روز گیر کرد، کاربران می توانند راه حل های زیر را امتحان کنند:

 1. تلویزیون را با جدا کردن سیم برق، 10 ثانیه صبر کردن و سپس وصل کردن دوباره آن، راه اندازی مجدد کنید.
 2. تنظیم مجدد تلویزیون به تنظیمات کارخانه؛ با این حال، این مرحله تمام داده ها و تنظیمات برگزیده ذخیره شده را پاک می کند.
 3. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، برای راهنمایی بیشتر با پشتیبانی مشتری سازنده تلویزیون تماس بگیرید.

چرا مهم است که نرم افزار تلویزیون هوشمند خود را به روز کنید

به روز رسانی منظم نرم افزار برای تلویزیون های هوشمند برای اطمینان از عملکرد بهینه، ویژگی های پیشرفته و افزایش امنیت ضروری است. آنها معمولاً به مسائل مختلف می پردازند و جنبه هایی مانند:

 1. عملکرد پیشرفته: به‌روزرسانی نرم‌افزار تلویزیون هوشمند اغلب می‌تواند به بهبود عملکرد منجر شود که منجر به ناوبری روان‌تر و زمان پاسخ‌دهی سریع‌تر می‌شود. این به معنای تجربه لذت بخش تر برای بینندگان است.
 2. ویژگی‌های جدید: به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری می‌توانند ویژگی‌های جدید را معرفی کرده و ویژگی‌های موجود را بهبود بخشند و به کاربران این امکان را می‌دهند تا از تلویزیون‌های هوشمند خود بیشترین بهره را ببرند. این به‌روزرسانی‌ها به دارندگان تلویزیون هوشمند کمک می‌کند از جدیدترین برنامه‌های پخش جریانی، بازی‌های داخلی و سایر گزینه‌های سرگرمی لذت ببرند.
 3. رفع اشکال: به روز رسانی نرم افزار تلویزیون می تواند باگ ها و مشکلات جزئی را که ممکن است در نسخه های قبلی وجود داشته باشد برطرف کند. این اصلاحات می تواند به حفظ ثبات کمک کند و از مشکلاتی مانند یخ زدن، خراب شدن یا بافر شدن مداوم تلویزیون جلوگیری کند.
 4. پیشرفت‌های امنیتی: مانند هر دستگاه متصل به اینترنت، تلویزیون‌های هوشمند نیز می‌توانند در برابر تهدیدات امنیتی آسیب‌پذیر باشند. به روز رسانی منظم نرم افزار می تواند وصله های امنیتی لازم را فراهم کند و تلویزیون را در برابر هکرها محافظت کند و اطلاعات و حریم خصوصی کاربران را ایمن نگه دارد.

تلویزیون ها ممکن است شما را از طریق دوربین از طریق هک تماشا کنند. اگر نرم افزار را به روز نکنید، در اینجا بسیار بیشتر در معرض خطر هستید.

به روز ماندن با نرم افزار تلویزیون هوشمند نه تنها تجربه بهبود یافته ای را برای کاربران به ارمغان می آورد، بلکه تضمین می کند که تلویزیون همچنان کارآمد و ایمن کار می کند.

پیشنهاد مطالعه: ویژگی مهم در تلویزیون هوشمند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *