دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر تلویزیون شهاب

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

خرابی تلویزیون LCD

مشکلات رایج خرابی تلویزیون LCD در یک صفحه خالی

خرابی تلویزیون LCD. وقتی صفحه نمایش LCD یا کریستال مایع شما یک صفحه خالی را به شما نشان می دهد، فکر هدر دادن صدها دلار در تلویزیون می تواند دشوار باشد. اگر تلویزیون ال سی دی شما به سادگی یک صفحه خالی نمایش می دهد، ممکن است چند مشکل مختلف ایجاد شود. برخی از این مشکلات را می توان با حداقل مقدار کار تعمیر کرد.

خرابی تلویزیون LCD
خرابی تلویزیون LCD

مسائل نور پس زمینه

تلویزیون LCD از نور پس زمینه برای روشن کردن تصویر روی صفحه استفاده می کند. هنگامی که نور پس زمینه با مشکل مواجه می شود، ممکن است چیزی روی صفحه نمایش نبینید. برای رفع این مشکل، باید نور پس زمینه تلویزیون را تعویض کنید. اکثر افرادی که با نحوه کار این دستگاه آشنایی ندارند، باید یک متخصص را برای تعویض چراغ استخدام کنند. اگر تلویزیون شما نو است، ممکن است بتوانید آن را تحت ضمانت سازنده تعویض کنید.

اینورتر برق در خرابی تلویزیون LCD

یکی دیگر از مواردی که می تواند منجر به خالی شدن تصویر بر روی صفحه تلویزیون LCD شما شود، مشکل اینورتر برق است. نور پس‌زمینه تلویزیون LCD شما دارای یک اینورتر برق است که ممکن است خراب شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، ممکن است نیاز به تعویض اینورتر یا خازن داشته باشید. هنگامی که یک اینورتر به درستی کار نمی کند، ممکن است به نظر برسد که نور پس زمینه کار نمی کند، در حالی که در واقعیت، به خوبی کار می کند.

منبع تغذیه

در برخی موارد، منبع تغذیه خود تلویزیون ممکن است به درستی کار نکند. وقتی این اتفاق می‌افتد، نمی‌توانید تلویزیون را روشن کنید یا تصویری را روی صفحه نمایش دهید. اگر اینورتر برق برای نور پس زمینه کار نمی کند، همچنان می توانید تلویزیون را روشن کنید، اما هیچ تصویری را نمایش نمی دهد. وقتی منبع تغذیه کار نمی کند، حتی نمی توانید تلویزیون را روشن کنید.

ملاحظات

اگر می‌توانید تلویزیون را روشن کنید، اما چیزی روی صفحه نمی‌بینید، سعی کنید نوری را از یک منبع نور خارجی مانند چراغ قوه به صفحه بتابانید. اگر می توانید تصاویر یا متن نمایش داده شده را روی صفحه ببینید، به این معنی است که تلویزیون همچنان کار می کند و نور پس زمینه مشکل است. این ممکن است نیاز به یک نور پس زمینه یا تعویض اینورتر برق داشته باشد. برای دریافت کمک در این زمینه با سازنده تلویزیون یا فروشنده تلویزیون تماس بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: مراحل نصب به‌روزرسانی‌ها و میان‌افزار تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *